Opatrunek schładzający WATER JEL 10x40 Boxmet Medical

Opatrunek schładzający WATER JEL 10x40 Boxmet Medical

54,00 zł brutto
50,00 zł netto

Realizacja 10-14 dni

Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 500,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 500,00 zł

Opatrunek Water-Jel natychmiast po nałożeniu na oparzone miejsce chłodzi je, łagodzi ból i chroni przed zanieczyszczeniem ran jednocześnie zatrzymując proces oparzenia. Składa się z bezzapachowego żelu chłodzącego i nośnika (nietkanego poliestru) o przeznaczeniu medycznym. Żel, zawierający kwas hialuronowy, oparty jest na bazie wodnej, przez co z łatwością rozpuszcza się w niej. Nie przykleja się do ran i może być nakładany bezpośrednio na nią. Posiada szerokie spektrum działania antybakteryjnego, przeciwgrzybicznego, przeciw drożdżom i pleśni. Nie zawiera benzenu. Konsystencja żelu jest przejrzysta co pozwala w łatwy sposób ocenić stan oparzenia, bez konieczności usuwania go z rany. Łatwy w transporcie, przechowywaniu i użyciu. Posiada nadany numer NSN i jako jedyny opatrunek na świecie nadaje się do stosowania na wszystkie rodzaje oparzeń termicznych nie powodując hipotermii. Na opakowaniu widnieje informacja o % TBSA/CPC. Posiada pozytywną opinię Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Opatrunek pakowany jałowo, testowany klinicznie, pozostaje bezpieczny dla oczu i śluzówek. Produkt sterylny, zgodny z pH ludzkiej skóry, bezpieczny dla dzieci, niemowląt i osób starszych nie wykazuje reakcji alergicznych lub reakcji ze skórą. Łatwy do przechowywania w temperaturze pokojowej. Dopuszczenie CE, FDA.

Wymiary 10x10 cm.

Termin przydatności 5 lat.

Przedszpitalna terapia chłodząca jest uznanym środkiem stosowanym jako pierwsza pomoc w przypadku oparzeń. Skuteczne zastosowanie chłodzenia może zmniejszyć rozległość oraz głębokość zniszczenia tkanek, a także zmniejszyć ból. Jednakże stosowanie klasycznej terapii chłodzącej z użyciem wody niesie ze sobą ryzyko hipotermii. Większość dostępnych w handlu zestawów na oparzenia opartych jest na terapii wodnej oraz na zasadzie transferu ciepła poprzez parowanie. Natomiast system opracowany na bazie żelu Water-Jel jest zdecydowanym wyjątkiem od tej zasady.

Opakowanie

Klarowna informacją na opakowaniu o procentowym pokryciu ciała przez dany opatrunek osoby dorosłej jak i dziecka.

Widoczne i oznaczone miejsce otwierania opatrunku.

Szybkość otwarcia opatrunku i nałożenia na ranę (opakowanie otwierane jest jednym ruchem ręki).

Składowanie w temperaturze -5 do 35 stopni C.

Użycie opatrunku w temperaturze od 0 do 40 stopni C.

Opatrunek w formie nośnika poliestrowego nasączonego żelem, zawierający dodatkową ilość żelu umożliwiającego zabezpieczenie większej powierzchni oparzeń.

Idealne przyleganie opatrunku do rany.

Duże opatrunki (jak np. opatrunek na twarz) zapewniają zabezpieczenie większego obszaru oparzenia obejmującego nawet uszy, miejsca za uszami oraz część szyjną.

Konstrukcja nośnika opatrunku uniemożliwia jego rozerwanie, przez co łatwiejszy jest on do aplikacji i usunięcia z rany.

Ze względu na dużą śliskość opatrunku - jest mniej bolesny dla pacjenta moment przesuwania na ranie.

Możliwość aplikacji na ubranie, dzięki m.in. formy żelowej "płynnej" opatrunku.

ZASTOSOWANIE:

Zatrzymanie chłodzenia na poziomie temperatury ciała, tym samym brak możliwości doprowadzenie do hipotermii.

Badania potwierdzające czas chłodzenia z 80 stopni C w czasie do 4 minut.

Wysokie działanie antybakteryjne.

Jednostka miary / Cena za:
1 sztuka
Indeks
BM - 0416.28
Stan:
Nowy

Boxmet Medical specjalizuje się w  projektowaniu, produkowaniu i dystrybucji najwyższej jakości zestawów pierwszej pomocy i sprzętu ratownictwa medycznego.

Recenzje