Okulary chroniące przed promieniowaniem podczerwonym (filtr INFRAZOR) Śniadecki OO-40_879
Okulary chroniące przed promieniowaniem podczerwonym (filtr INFRAZOR) Śniadecki OO-40_879

Okulary chroniące przed promieniowaniem podczerwonym (filtr INFRAZOR) Śniadecki OO-40_879

109,47 zł brutto
89,00 zł netto

Termin realizacji do uzgodnienia z obsługą sklepu

EN 171 (promieniowanie)
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 500,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 500,00 zł

Okulary stanowią ochronę oczu przed silnym promieniowaniem podczerwonym oraz przed odpryskami zarówno zimnymi jak i gorącymi.

Oprawa okularów dokładnie przylega do twarzy użytkownika. Istnieje możliwość dopasowania długości zauszników do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W okularach montowane są dwa rodzaje filtra INFRAZOR: niemetalizowany i metalizowany. Dostępne są następujące stopnie ochrony:

- niemetalizowany: 4-4, 4-5, 4-6, 4-7, 4-8

- metalizowane: 4-7, 4-8

Filtr w okularach dobierany jest w zależności od średniej temperatury źródła promieniowania.

Filtr INFRAZOR z powłoką metalizowaną zwiększa odbijanie promieniowania podczerwonego. Polecany jest na stanowiska gdzie promieniowanie podczerwone jest bardzo intensywne.

Filtr w okularach stanowi element wymienny.

W CELU DOBORU FILTRA I WYCENY PROSIMY PRZESŁAĆ NIEZBĘDNE INFORMACJE NA E-MAIL OBSŁUGI SKLEPU.

WŁAŚCIWOŚCI FILTRÓW:

Filtry chroniące przed promieniowaniem podczerwonym stanowią bardzo skuteczną ochronę oczu odbijając promieniowanie podczerwone w ponad 90%. Dzięki temu, ich nagrzewanie się w polu intensywnego oddziaływania wysokich temperatur następuje znacznie wolniej niż np. filtrów absorpcyjnych. Umożliwia to, przy pracach w warunkach promieniowania temperaturowego, nieprzekraczanie dopuszczalnych poziomów natężenia napromieniowania oczu przez znacznie dłuższy czas. Systematyczne przekraczanie przez soczewkę oczną temperatury 42 st.C, powodowane właśnie promieniowaniem podczerwonym prowadzi do jej zmętnienia, zwanego zaćmą hutniczą.

Przy wyborze filtrów chroniących przed podczerwienią uwzględnia się wyłącznie średnią temperaturę źródła promieniowania (od 1050 st.C do 2150 st.C) i na tej podstawie określa się stopień ochrony (stopień zaciemnienia) filtra.

Jednostka miary / Cena za:
1 sztuka
Indeks
Śniadecki - OO-40_879 / infrazor
Stan:
Nowy

Firma Jędrzej Śniadecki Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji osłon twarzy i okularów ochronnych, chroniących przed odpryskami ciał stałych, cieczy oraz promieniowaniem podczerwonym. Najbardziej popularnym produktem jest pasta BHP czyszcząca ręce z różnych zabrudzeń o nazwie Fart.

Recenzje

1 inny produkt w tej samej kategorii: