Rękawice dielektryczne 30 kV Secura

Rękawice dielektryczne 30 kV Secura

207,87 zł brutto
169,00 zł netto

Realizacja 7-10 dni

Rozmiar rękawic
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 500,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 500,00 zł

Rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC są rękawicami pięciopalcowymi o anatomicznym kształcie, produkowanymi z wysokogatunkowego lateksu kauczuku naturalnego na zautomatyzowanej linii technologicznej. Każda rękawica ma swój indywidualny numer i badana jest elektrycznie na sterowanym komputerowo stanowisku pomiarowym. Świadectwo badania z przeprowadzonych badań elektrycznych dołączane jest do każdej pary rękawic. Ergonomiczny kształt i elastyczność rękawicy umożliwia swobodną pracę z wkładkami przeciwpotnymi oraz ochronnymi rękawicami skórzanymi.

Rękawice elektroizolacyjne ochronne ELSEC produkowane są w pięciu klasach określających wymagania napięciowe:

– 00 (2,5 kV)

– 0 (5 kV)

– 1 (10 kV)

– 2 (20 kV)

– 3 (30 kV)

ZASTOSOWANIE:

Rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC przeznaczone są do stosowania wyłącznie do celów elektrycznych jako podstawowy sprzęt ochrony osobistej  do prac pod napięciem do 1 kV lub jako dodatkowy sprzęt ochronny przy napięciu wyższym od 1 kV.

ZALECENIA I OGRANICZENIA W STOSOWANIU:

1. Napięcia, przy których są użytkowane rękawice nie mogą przekraczać wartości granicznej odpowiedniej dla danej klasy rękawic.

2. Nie należy użytkować rękawic, jeśli od daty ostatniego badania upłynęło więcej niż 6 miesięcy, natomiast w przypadku nowych i magazynowanych rękawic nieużywanych, jeżeli od daty ostatniego badania upłynęło więcej niż 12 miesięcy.

3. Nie należy używać rękawic uszkodzonych lub nieszczelnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu rękawic nie należy ich używać, lecz  poddać badaniom kontrolnym. Jeśli rękawice zostały zamoczone lub zawilgocone należy je starannie wysuszyć w temperaturze nie przekraczającej 65ºC i pokryć talkiem.

4. Badania kontrolne rękawic należy wykonywać zgodnie z normą PN-EN 60903:2006 (EN 60903:2003 + AC2:2005). Rękawice klasy 1,2 i 3 powinny zostać poddane badaniom elektrycznym, podczas gdy rękawice klasy 00 i 0 powinny zostać skontrolowane przez oględziny w celu wykrycia uszkodzeń i pęknięć. Badania elektryczne mogą być wykonywane opcjonalnie. Rękawice intensywnie eksploatowane zaleca się badać co 3 miesiące.

PRZECHOWYWANIE:

Rękawice należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w ciemnym i suchym pomieszczeniu o temperaturze od +5 do +35ºC, z dala od źródeł światła oraz urządzeń wytwarzających ozon. Rękawice powinny być niepofałdowane i niezgięte.

TRWAŁOŚĆ:

Producent udziela gwarancji na rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC na okres 24 miesięcy od daty produkcji.

ROZMIARY:

9,10,11

NORMY I CERTYFIKATY:

Rękawice elektroizolacyjne ochronne ELSEC posiadają wg. PN-EN 60903:2006

(EN 60903:2003 + AC2:2005) kategorię RC i charakteryzują się zwiększoną odpornością:

R – odporne na działanie kwasu, oleju, ozonu;

C – odporne na skrajnie niską temperaturę.

 

Kategoria R łączy cechy kategorii A, H i Z:

A – odporne na działanie kwasu

H – odporne na działanie oleju

Z – odporne na działanie ozonu

 

Rękawice ELSEC zostały zbadane na oddziaływania termiczne łuku elektrycznego zgodnie z wymaganiami norm:

1/ PN-EN 61482-1-1: 2009

2/ ASTM F2675/F2575M – 13

Jednostka miary / Cena za:
1 para
Indeks
Secura - ELSEC S5925000
Stan:
Nowy

Secura B.C. to producent sprzętu ochrony osobistej z siedzibą w Warszawie. Firma specjalizuje się w produkcji wyposażenia do ochrony dróg oddechowych, rękawic izolujących elektrycznie, produktów do ochrony rąk, filtrów i materiałów filtracyjnych do cieczy w zastosowaniach przemysłowych i domowych.

Po ponad 30 latach obecności na rynku firma utrzymuje produkcję na najwyższym poziomie, nieustannie poprawiając jakość wytwarzanych produktów. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii procesu produkcyjnego oraz wsparciu wykwalifikowanego zespołu, Secura B.C. od wielu lat jest jednym z liderów sektora BHP w Polsce.

Secura B.C. oferuje różnorodne artykuły BHP, które zapewniają ochronę osobistą. Oto kilka interesujących produktów, które warto zwrócić uwagę:

Maski ochronne: Secura dostarcza maski ochronne, które pomagają w filtracji powietrza i ochronie układu oddechowego.

Rękawice ochronne: W ofercie znajdziesz rękawice izolujące elektrycznie oraz produkty do ochrony rąk.

Buty ochronne: Jeśli potrzebujesz obuwia ochronnego, Secura ma w swojej kolekcji buty, które zapewniają bezpieczeństwo na stanowisku pracy.

Elektroizolacja: Firma oferuje produkty związane z elektroizolacją, które są istotne w pracy z prądem.

Filtracja cieczy: Jeśli potrzebujesz filtrów do cieczy w zastosowaniach przemysłowych, warto sprawdzić ofertę Secura.

Recenzje

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

4 innych produktów w tej samej kategorii: