Rękawice Dielektryczne 2,5 kV Secura

67,65 zł brutto
55,00 zł netto

Dostawa 20-25 dni

Rozmiar rękawic

Do darmowej dostawy brakuje 500,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 500,00 zł

CHARAKTERYSTYKA:

Rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC są rękawicami pięciopalcowymi o anatomicznym kształcie, produkowanymi z wysokogatunkowego lateksu kauczuku naturalnego na zautomatyzowanej linii technologicznej. Każda rękawica ma swój indywidualny numer i badana jest elektrycznie na sterowanym komputerowo stanowisku pomiarowym. Świadectwo badania z przeprowadzonych badań elektrycznych dołączane jest do każdej pary rękawic. Ergonomiczny kształt i elastyczność rękawicy umożliwia swobodną pracę z wkładkami przeciwpotnymi oraz ochronnymi rękawicami skórzanymi.

Rękawice elektroizolacyjne ochronne ELSEC produkowane są w pięciu klasach określających wymagania napięciowe:

– 00 (2,5 kV)

– 0 (5 kV)

– 1 (10 kV)

– 2 (20 kV)

– 3 (30 kV)

ZASTOSOWANIE:

Rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC przeznaczone są do stosowania wyłącznie do celów elektrycznych jako podstawowy sprzęt ochrony osobistej  do prac pod napięciem do 1 kV lub jako dodatkowy sprzęt ochronny przy napięciu wyższym od 1 kV.

ZALECENIA I OGRANICZENIA W STOSOWANIU:

1. Napięcia, przy których są użytkowane rękawice nie mogą przekraczać wartości granicznej odpowiedniej dla danej klasy rękawic.

2. Nie należy użytkować rękawic, jeśli od daty ostatniego badania upłynęło więcej niż 6 miesięcy, natomiast w przypadku nowych i magazynowanych rękawic nieużywanych, jeżeli od daty ostatniego badania upłynęło więcej niż 12 miesięcy.

3. Nie należy używać rękawic uszkodzonych lub nieszczelnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu rękawic nie należy ich używać, lecz  poddać badaniom kontrolnym. Jeśli rękawice zostały zamoczone lub zawilgocone należy je starannie wysuszyć w temperaturze nie przekraczającej 65ºC i pokryć talkiem.

4. Badania kontrolne rękawic należy wykonywać zgodnie z normą PN-EN 60903:2006 (EN 60903:2003 + AC2:2005). Rękawice klasy 1,2 i 3 powinny zostać poddane badaniom elektrycznym, podczas gdy rękawice klasy 00 i 0 powinny zostać skontrolowane przez oględziny w celu wykrycia uszkodzeń i pęknięć. Badania elektryczne mogą być wykonywane opcjonalnie. Rękawice intensywnie eksploatowane zaleca się badać co 3 miesiące.

PRZECHOWYWANIE:

Rękawice należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w ciemnym i suchym pomieszczeniu o temperaturze od +5 do +35ºC, z dala od źródeł światła oraz urządzeń wytwarzających ozon. Rękawice powinny być niepofałdowane i niezgięte.

TRWAŁOŚĆ:

Producent udziela gwarancji na rękawice ochronne elektroizolacyjne ELSEC na okres 24 miesięcy od daty produkcji.

DOSTĘPNE ROZMIARY:

9,10,11

NORMY I CERTYFIKATY:

Rękawice elektroizolacyjne ochronne ELSEC posiadają wg. PN-EN 60903:2006

(EN 60903:2003 + AC2:2005) kategorię RC i charakteryzują się zwiększoną odpornością:

R – odporne na działanie kwasu, oleju, ozonu;

C – odporne na skrajnie niską temperaturę.

Kategoria R łączy cechy kategorii A, H i Z:

A – odporne na działanie kwasu

H – odporne na działanie oleju

Z – odporne na działanie ozonu

 

Rękawice ELSEC zostały zbadane na oddziaływania termiczne łuku elektrycznego zgodnie z wymaganiami norm:

1/ PN-EN 61482-1-1: 2009

2/ ASTM F2675/F2575M – 13

VARKDIE5KV118-03
Nowy produkt

SECURA B.C. jest jednym z największych producentów ochron osobistych, produkuje przy tym bardzo szeroką ich gamę: półmaski jednorazowe, półmaski wielokrotnego użytku, rękawice elektroizolacyjne, rękawice biologiczne, filtry i materiały filtrujące do zastosowań przemysłowych i domowych.

Brak recenzji

5 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...